Abiyefon

Abiye'ye Dair Herşey!

Makyajın İlk Adımı

Kaşlarınızı düzeltin,kaşlarınızı en acısız,kolay ve cildinize zarar vermeden alma zamanı banyodan sonra cildiniz nemli ve yumuşakkendir, eğer hiç kaşlarınızı almıyorsanız  tarayarak şekil verin.

Makyaja fondoten uygulayarak başlayın, cilt renginize ve cilt tipinize  en uygun fondöteni kullanın.Kulak altı-arkası , alın ve boyun gibi fondöten çizgisi oluşabilecek bölgelerde dikkat edin geçişlerde çizgi yaratmayın.Makyajda ustalaştıkça yüz hatlarınızı belirginleştirmek için iki ayrı tonda fondöten kullanabilirsiniz , mesela gözaltlarında açık tonda yüz hatlarını belirginleştirmek içinse bir koyu tonda. Fondöten seçiminizi de cildinize uygun olarak yapmalısınız kuru-hassas ciltler kremsi-likit fondötenler kullanırken iyi sonuç aldıkları gibi normalden-karma ciltlere doğru gidenler kremsi-stik veya yağsız fondötenlerle iyi sonuçlar alabilirler.

images-41

Fondöteni uyguladıktan sonra gene aynı tonlardaki bir kapatıcı bir ürünü  sivilceleri, eski yara izlerini veya diğer lekeleri noktasal olarak uygulayarak  tüm yüzünüzde bir renk bütünlüğü elde edin. Bu ürünleri göz altınıza uygulamayı tercih ediyorsanız göz altına bu ürünü sürdükten sonra yüzük parmağınızı alt kirpiklerinizin hizasından yanağınıza doğru ,ürünü aşağı doğru hafifçe yayarak göz altında beyaz bir çizgi oluşmaması için  renk bütünlüğü sağlayın.Göz altlarınızı aydınlatmak için açık renk  toz farlar da kullanabilirsiniz.

Eğer cildiniz sivilce oluşturmaya meyilliyse ve  her zaman onları makyajla kapatmayı planlıyorsanız cildinize kötülük edersiniz , cilt temizliğinde medikal kozmetik ürünler kullanarak cildinizi kurutmadan temizlemeniz gereklidir  eğer hala   sivilce sorunu devam ediyorsa mutlaka  bir cilt doktoruna başvurarak ayrıntılı bir hormon tetkiki ve doktor kontrolündeki tedavi ile cildinizi yatıştırın .Yüzünüzde yara izi bırakabilecek olaylara yol açmamak için  sivilceleri ve kızarıklıkları  sıkmayın , patlatmayın , kaşımayın.

images-42

Mevsime göre cildiniz renk değiştirebileceği için kullandığınız fondötenin  ve kapatıcının bir açık bir koyu tonlarına sahip olmanız herzaman kolaylık sağlayacaktır.

Fondötenden sonra fondöteni sabitlemek için pudra uygulamak isterseniz saydam renkleri tercih ederek ,fırçayla özellikle yüzünüzün orta bölgesine önem veriniz.Pudrayı fondötenden sonra kullanırken her zaman fırçayla uygulayınız, fondöten sürmediğiniz  günlerde süngerini kullanınız.

Yüz hatlarınızı belirginleştirmek için tercih sizin, allık, fondöteninizden bir ton koyu pudra veya bronzlaştırıcı pudra kullanabilirsiniz.

Allık uygularken kullanabileceğiniz ipucuysa allığı sürmeden evvel zoraki bir gülümseme ile yanaklarınızı ve elmacık kemiklerinizi ortaya çıkartmaktır, bu gülümseme sırasındaki en şişkin-yüksek yanak noktanızdan yanlara, elmacık kemiklerine ve kulağınıza doğru allığı dağıtarak  sürmek bir çok yüz tipinde işe yarar ,allığı ayrıca çenenizin üstünde, burnunuzun yan taraflarında ve alnınızın iki yanında kullanabilirsiniz.Allık renk seçiminde açık tenliler içinde pembe tonları barındıran allıklarla, nispeten koyu tenlilerse içinde kayısı-turuncu rengi barındıran allıklarla yüzlerini canlandırabilirler.

2 Discussions on
“Makyajın İlk Adımı”

Bir Yorum Yaz

Not: E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.