Abiyefon

Abiye'ye Dair Herşey!

Şık Ve Gösterişli Adımlar

Şık Ve Gösterişli Adımlar. Topuklu ayakkabılar, kadınların kendilerini mutlu ve güzel hissettiği ayakkabı türleri arasındadır. Birçok bayana rahatlık konusunda sıkıntı yaratsa da bayanların vazgeçmediği nadir bir aksesuardır. Yıllardır bir dişilik göstergesi olan topuklu ayakkabıların ünü asla bir tesadüf değildir.

Unutmayın! Topuklu ayakkabı seçiminizde daha dikkatli davranarak vücudunuzun daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz. İşte Şık Ve Gösterişli Adımlar için vücut tipine göre topuklu ayakkabı seçimi…

Her bayan farklı vücut tipine sahiptir. Aramızdan bazıları uzun bacaklara ve kusursuz bir fizikle kutsanmış olsa da hepimiz o kadar şanslı değiliz. Fakat hemen telaşlanıp, makûs talihimize küsmeye hiç gerek yok. Birkaç küçük ipucuyla kıyafet seçimlerinde olduğu gibi ayakkabı seçiminde de daha dikkatli davranarak kendinize uygun ayakkabı stillerini rahatlıkla belirleyebilirsiniz.

1- Kısa bacaklarınız olduğunu düşünüyorsanız ne yazık ki bilekten bağlı ayakkabı modelleri size pek uygun değil.

Bilekten bağlı ayakkabıların yanı sıra T şeklinde bağlara sahip olan modellerden de uzak durmakta fayda var. Bu ayakkabı modelleri de bacağınızı bölerek olduğunuzdan daha kısa ve geniş görünmenize neden oluyor.

Kısa bacaklarınız var ise sizin için en uygun seçim parmakları açıkta bırakan, nude tonlarına sahip topuklu ayakkabılar. Bunun yanı sıra ayak başparmağını açıkta bırakan modelleri de kullanabilirsiniz. Sivri burunlu topuklu ayakkabı modelleri ise illüzyon yaratarak sizi daha uzun boylu gösterir.

2- Kalın bilek ve baldırlara sahip kadınlar da kısa bacaklara sahip bayanlar gibi bilekten bağlı modellerden uzak durmalı. Bilekte ya da baldırda biten kısa botlar görünür şekilde giyilmemeli.

Dolgu, wedge topuklu ayakkabılar ‘boot cut’ pantolonlarla birleştirilerek kullanıldığında sizin için en ideal tercih olacaktır.

Parmakları açıkta bırakan topuklu ayakkabılar neredeyse tüm vücut tiplerine uygun ve bacak boyunu daha uzun gösterme özelliğine sahip olduğu için rahatlıkla tercih edilebilir.

3- Geniş ve taraklı ayaklara sahipseniz sivri burunlu ayakkabıları giymek sizin için acı verici olabilir. Ayakkabının incelen ön kısmı parmaklarınızı sıkıştırır ve ayakkabıyı giydiğiniz süre boyunca şık olmak uğruna acı çekmek zorunda kalırsınız.

Eğer uzun bacaklara ve geniş ayaklara sahipseniz T bağlı modelleri kolaylıkla tercih edebilirsiniz. T bağcıklı ayakkabıların ön kısımları diğerlerine göre daha geniş olduğu için rahat hareket edebilirsiniz.

Bunun dışında yuvarlak burunlu ayakkabılar kesinlikle sizin için en rahat seçenekler arasında yer almaktadır.

4- Minyon tipli iseniz platform topuklu ayakkabılar zarif vücudunuzla pek bağdaşmayan topuklu ayakkabılar arasındadır.

Sizin için doğru seçim seksi stilettolar! Wedge topuklu ayakkabılar da minyon bir vücuda sahip kadınlar için doğru tercihler arasında.

Ayakkabı seçiminde nelere dikkat etmeli?

  • Ayakkabı ölçüsünü mutlaka en uzun parmağa göre seçin.
  • Ayakkabı alırken eni geniş, dar kalıp ayakkabı ya da yarım numara seçeneklerini öğrenin.
  • Normalden küçük ayakkabılar ayağınızı sıkarken büyük ayakkabılar ise düşmenize neden olabilir.
  • Yeni aldığınız topuklu ayakkabıları ayağınıza zarar vermeden uyum göstermesi için giyme süresi aşama aşara artırın. Birkaç gün içinde ayakkabı ayağınıza daha iyi uyum sağlayacaktır.
  • Ayak ölçünüzün yaşla beraber arttığını asla unutmayın.
  • Her iki ayak ölçünüzün birebir aynı olamayacağı ihtimalini göz önünde bulundurun.
  • Ayaklarınızın günün sonuna doğru şişebileceğini unutmayın.

Umarız size topuklu ayakkabı konusunda verdiğimiz tüyolar işinize yarar. Bilimsel açıklamalar ne derse desin kendinizi hangi ayakkabının içinde iyi hissediyorsanız sizin için doğru tercih o ayakkabıdır. Şimdi sizlere Şık Ve Gösterişli Adımlar ile dolu mutlu günler dileriz.

Bir Yorum Yaz

Not: E-Posta adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.