Şermin Yaşar 1982 yılında Almanya’nın başkenti Berlin’de doğmuştur. Bir müddet sonra Türkiye’ye gelen yazar eğitimini burada almıştır. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü okuyan yazar yine bu alanda yüksek lisansını yapmıştır. Piyasada çocuklar için oyun önerisi az olduğu için çocukların hayal dünyasının gelişmesini sağlayan, onlarla diyalog kurulabilen, el becerilerinin gelişmesini sağlayan, kişisel gelişimine katkıda bulunacak aktiviteler yapmıştır.
Geliştirdiği bu oyunları bir kitapta toplamak istemiştir. Bunun için ilk kitabı olan Başlarım Şimdi Anneliğe eserini kaleme almıştır. Bu kitap kısa sürede çok satanlar listesine girmeyi başarmıştır. Bu başarısından sonra çocukların kişisel gelişimi amacıyla çocuk kitapları yazmayı sürdürmüştür. Şu anda çocuk hikayeciliği alanında oldukça ünlü olan yazar bu alanda meslek hayatını sürdürmeyi düşünmektedir. Üç çocuk annesi olan ve “Oyuncu Anne” olarak da tanınan Yaşar, daha çok çocuk edebiyatı alanında eserler veriyor. 26.09.2022 tarihinde Türkiye’nin ilk kelime müzesini açmıştır.
Depremzede bir çocuğa mektup yazan Şermin yaşar bütün depremzedelerimizin bundan sonra da güzel günleri olacak, güzel günlerin hepsi sıraya dizilip onlara doğru yürüyecek, onlar da bütün güzel günleri sevgiyle karşılayacaklar. Kolay olmayacak ama yeniden başlayacaklar ve onlar yeniden baslarken onların yanında olunması gerektiğini her türlü yoldan anlatıyor.

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.