Yaşadığımız bu zorlu günlerde bizde herkes gibi evdeyiz, üzgünüz, özgürlüğümüzün kısıtlanması hepimizi derinden etkiledi. Çocuklarımız, ailemiz, sevdiklerimiz, işimiz ve herkese karşı olan sorumluluğumuzun üzerimizde oluşturduğu baskı gün geçtikçe artmakta. Bu günler elbet geçecek, umarım hep birlikte en az hasarla atlatırız.

Tabiki ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs, covid-19 salgına dönüştüğü günden beri gündemimizden düşmüyor. Hiç bir şeyin de bilinmemesi cabası. Yavaş yavaş ne olduğu anlaşılan covid-19 virüsünün en merak edilen özelliği Nasıl bulaştığı? , Nasıl korunulması gerektiği? artık bunlara bilimsel kaynaklardan kolaylıkla ulaşabilmekteyiz. Sosyal medyadan da takip ettiğimiz üzere asılsız tavsiyelere kulak asmayıp, sevdiklerimizi ve kendimizi dezenfekte edip, hayattan izole ederek tüm ülke olarak sağlığımızı güvende tutmaya çalışacağız. Bir iki ay dişimizi sıkalım ve bu illetten ülkecek arınalım.

Şimdi bu konu ile ilgili bize de en çok sorulan sorulardan biri ‘koronavirüs kargo ile bulaşır mı?‘ Çok önemli olan bu soru için, bizde bununla ilgili yerli ve yabancı kaynaklardan bir araştırma yaptık ve sonuçlarını sizinle paylaşmak için bu yazıyı hazırladık.

Öncelikle dışarı çıkıp mağaza mağaza gezip alışveriş yapmayalım. Alışverişlerimizi evimizden online olarak yapmamız mümkün. Ertelenen düğünlere evimizden kolaylıkla hazırlanabiliriz. Kararsız kaldığımız ürünleri alıp, beğenmediğimizi de iade edebiliriz. Aynı ürünün farklı renkleri arasında kararsız kaldığımızda da iki rengini alarak beğenmediğimizi iade etme şansımız var. Bu evde geçirdiğimiz zamanda seçtiğiniz elbisenin hazırlanmaya başlama aşamasından pakete konulmasına kadar kontrollü bir şekilde, titizlikle davranmaktayız. Tüm çalışanlarımız ile dünya sağlık örgütünün ve bakanlıklarımızın tavsiyelerine dayanarak, özellikle el hijyeni odaklı temel hijyen bilincinin yüksek tutulması konusunda kapsamlı bir iletişim halindeyiz. Tüm ürünlerin ve kargoların toplandığı alanda düzenli olarak dezenfekte çalışması yapıyoruz.

Şirketimizden ya da her hangi bir yerden siparişiniz size ulaştığında, kargo kuryesi ile yakın temastan kaçınarak ürünü teslim alınız. Teslim aldığınız ürünü mümkünse balkon, bahçe gibi bir alana bırakıp, ertesi gün koliyi açın, koliyi imha edebilirsiniz. Abiye elbiseniz poşetlenmiş şekilde size ulaşmış durumda, içeri alabilir güvenle inceleyebilirsiniz.

2 Yorumlar

 • Gönderildi 6 Nisan 2020 01:10
  by pelin

  insallah kisa surede gececek bu salgin ve dugunu ertelenenler en iyi sekilde hazırlanmis olacaklar ve daha coskulu bir dugun yapacaklar…

  • Gönderildi 6 Nisan 2020 13:04
   by Nesrin PINAR

   Merhaba Pelin hanım, ülke olarak temennimiz en kısa sürede bu belayı atlatmaktır. Her şey bittiğinde ertelenen nikahlar, düğünler ve diğer törenler en coşkulu haliyle kutlanacak

Yorum Yap

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.